Aktuella valutakurser

Tabellen nedan visar aktuella kurser för de valutor som vi erbjuder våra kunder.
Slutlig växelkurs sätts när vi hanterar ert uppdrag och kan därför avvika från kurserna i listan.

Kurser uppdateras normalt cirka kl.13:00 på helgfria bankdagar.
Tids- och kursavvikelser kan förekomma.  
 
Kursdatum: 2019-02-20
 ValutaLandperLoomis köper sedlarLoomis säljer sedlar
AEDFörenade Arabemiraten100240,8514273,8100
AUDAustralien100642,8241704,1725
BGNBulgarien100519,6714572,6109
BRLBrasilien100235,0188272,5218
CADKanada100681,4444740,7618
CHFSchweiz100897,4488967,1988
CNYKina100130,8730148,8768
CZKTjeckien10039,274943,3464
DKKDanmark100137,5968146,9398
EUREuroland1001019,32951109,1150
GBPStorbritannien1001171,53901274,7315
HKDHongkong100111,0470125,7584
HRKKroatien100134,9258150,3133
HUFUngern1003,16063,4934
IDRIndonesien1000,06060,0730
ILSIsrael100242,0762280,7054
ISKIsland1007,27908,3689
JPYJapan1008,07938,8267
MURMauritius10024,759429,5919
MXNMexico10045,704452,2128
MYRMalaysia100215,6476246,9771
NOKNorge100105,3030112,6851
NZDNya Zeeland100614,0160681,1740
PHPFilippinerna10016,366619,6757
PLNPolen100232,3128260,8339
RONRumänien100208,8578240,4087
RUBRyssland10013,028015,2064
SARSaudi Arabien100230,8725266,1240
SGDSingapore100657,6130735,4248
THBThailand10028,162431,7576
TRYTurkiet100165,0076187,8278
USDUSA100898,5887977,7390
VNDVietnam1000,03650,0450
ZARSydafr Republ10062,587070,6414

* n/a = för närvarande kan vi ej erbjuda handel i dessa valutor