Aktuella valutakurser

Tabellen nedan visar aktuella kurser för de valutor som vi erbjuder våra kunder.
Slutlig växelkurs sätts när vi hanterar ert uppdrag och kan därför avvika från kurserna i listan.

Kurser uppdateras normalt cirka kl.13:00 på helgfria bankdagar.
Tids- och kursavvikelser kan förekomma.  
 
Kursdatum: 2019-08-23
 ValutaLandperLoomis köper sedlarLoomis säljer sedlar
AEDFörenade Arabemiraten100250,2823284,5315
AUDAustralien100630,3018690,4550
BGNBulgarien100526,8609580,5328
BRLBrasilien100223,5414259,2129
CADKanada100701,3620762,4132
CHFSchweiz100947,40091021,0331
CNYKina100129,0870146,8450
CZKTjeckien10039,691643,8062
DKKDanmark100139,6866149,1715
EUREuroland1001033,92031124,9910
GBPStorbritannien1001140,26331240,7010
HKDHongkong100115,5211130,8252
HRKKroatien100137,1940152,8402
HUFUngern1003,10163,4280
IDRIndonesien1000,06220,0750
ILSIsrael100259,1995300,5611
ISKIsland1007,23548,3188
JPYJapan1008,72829,5357
MURMauritius10024,413629,1785
MXNMexico10046,052552,6105
MYRMalaysia100217,7146249,3444
NOKNorge100104,5588111,8887
NZDNya Zeeland100593,1648658,0422
PHPFilippinerna10016,940020,3651
PLNPolen100234,2093262,9632
RONRumänien100213,2194245,4292
RUBRyssland10013,587315,8593
SARSaudi Arabien100239,9958276,6403
SGDSingapore100666,4850745,3465
THBThailand10029,572433,3476
TRYTurkiet100157,6474179,4497
USDUSA100933,92701016,6739
VNDVietnam1000,03790,0467
ZARSydafr Republ10060,416068,1911

* n/a = för närvarande kan vi ej erbjuda handel i dessa valutor