Aktuella valutakurser

Tabellen nedan visar aktuella kurser för de valutor som vi erbjuder våra kunder.
Slutlig växelkurs sätts när vi hanterar ert uppdrag och kan därför avvika från kurserna i listan.

Kurser uppdateras normalt cirka kl.13:00 på helgfria bankdagar.
Tids- och kursavvikelser kan förekomma.  
 
Kursdatum: 2019-06-24
 ValutaLandperLoomis köper sedlarLoomis säljer sedlar
AEDFörenade Arabemiraten100241,5470274,6008
AUDAustralien100625,2118684,8794
BGNBulgarien100522,5951575,8324
BRLBrasilien100229,5762266,2107
CADKanada100682,8919742,3353
CHFSchweiz100921,1121992,7011
CNYKina100128,2365145,8775
CZKTjeckien10039,624243,7318
DKKDanmark100138,2677147,6562
EUREuroland1001024,94581115,2260
GBPStorbritannien1001146,68061247,6835
HKDHongkong100111,8426126,6594
HRKKroatien100135,9981151,5079
HUFUngern1003,11433,4421
IDRIndonesien1000,06020,0726
ILSIsrael100243,2729282,0931
ISKIsland1007,02048,0715
JPYJapan1008,35899,1322
MURMauritius10024,060728,7567
MXNMexico10045,996152,5460
MYRMalaysia100212,4218243,2826
NOKNorge100106,7180114,1993
NZDNya Zeeland100592,2528657,0304
PHPFilippinerna10016,627119,9889
PLNPolen100237,8688267,0720
RONRumänien100211,3408243,2667
RUBRyssland10013,666115,9512
SARSaudi Arabien100231,4863266,8315
SGDSingapore100658,2242736,1083
THBThailand10028,491432,1286
TRYTurkiet100153,1824174,3672
USDUSA100900,8178980,6312
VNDVietnam1000,03650,0450
ZARSydafr Republ10061,885469,8496

* n/a = för närvarande kan vi ej erbjuda handel i dessa valutor