Aktuella valutakurser

Tabellen nedan visar aktuella kurser för de valutor som vi erbjuder våra kunder.
Slutlig växelkurs sätts när vi hanterar ert uppdrag och kan därför avvika från kurserna i listan.

Kurser uppdateras normalt cirka kl.13:00 på helgfria bankdagar.
Tids- och kursavvikelser kan förekomma.  
 
Kursdatum: 2019-04-18
 ValutaLandperLoomis köper sedlarLoomis säljer sedlar
AEDFörenade Arabemiraten100240,6664273,5996
AUDAustralien100641,2914702,4934
BGNBulgarien100515,7994568,3444
BRLBrasilien100221,1726256,4661
CADKanada100669,8837728,1948
CHFSchweiz100885,3318954,1400
CNYKina100130,8447148,8445
CZKTjeckien10038,910342,9440
DKKDanmark100136,1172145,3598
EUREuroland1001008,93641097,8065
GBPStorbritannien1001165,79721268,4840
HKDHongkong100110,6352125,2920
HRKKroatien100133,5351148,7641
HUFUngern1003,10753,4347
IDRIndonesien1000,06030,0727
ILSIsrael100244,5955283,6267
ISKIsland1007,21488,2951
JPYJapan1007,97218,7096
MURMauritius10024,386329,1459
MXNMexico10046,221952,8040
MYRMalaysia100211,5708242,3080
NOKNorge100105,6906113,0999
NZDNya Zeeland100597,9168663,3140
PHPFilippinerna10016,462419,7909
PLNPolen100233,2182261,8504
RONRumänien100206,9900238,2587
RUBRyssland10013,329315,5580
SARSaudi Arabien100229,9611265,0734
SGDSingapore100654,0222731,4091
THBThailand10027,391630,8884
TRYTurkiet100149,6856170,3868
USDUSA100894,8252974,1076
VNDVietnam1000,03650,0450
ZARSydafr Republ10062,605970,6628

* n/a = för närvarande kan vi ej erbjuda handel i dessa valutor