Aktuella valutakurser

Tabellen nedan visar aktuella kurser för de valutor som vi erbjuder våra kunder.
Slutlig växelkurs sätts när vi hanterar ert uppdrag och kan därför avvika från kurserna i listan.

Kurser uppdateras normalt cirka kl.13:00 på helgfria bankdagar.
Tids- och kursavvikelser kan förekomma.  
 
Kursdatum: 2018-12-14
 ValutaLandperLoomis köper sedlarLoomis säljer sedlar
AEDFörenade Arabemiraten100235,7005267,9543
AUDAustralien100627,8050687,7200
BGNBulgarien100506,1776557,7424
BRLBrasilien100219,4054254,4169
CADKanada100654,8490711,8514
CHFSchweiz100881,0645949,5410
CNYKina100124,4282141,5452
CZKTjeckien10038,095042,0442
DKKDanmark100134,0187143,1187
EUREuroland100993,25521080,7440
GBPStorbritannien1001103,73801200,9585
HKDHongkong100108,8381123,2568
HRKKroatien100131,8821146,9225
HUFUngern1003,01963,3374
IDRIndonesien1000,05690,0686
ILSIsrael100227,0956263,3343
ISKIsland1006,86367,8914
JPYJapan1007,69428,4060
MURMauritius10023,986528,6681
MXNMexico10041,874547,8375
MYRMalaysia100205,3241235,1538
NOKNorge100102,4692109,6527
NZDNya Zeeland100592,3296657,1156
PHPFilippinerna10015,694818,8681
PLNPolen100228,0434256,0403
RONRumänien100207,8971239,3028
RUBRyssland10012,586414,6910
SARSaudi Arabien100225,1995259,5848
SGDSingapore100631,1500705,8305
THBThailand10026,028629,3514
TRYTurkiet100158,3712180,2736
USDUSA100876,5578953,7675
VNDVietnam1000,03550,0438
ZARSydafr Republ10059,923167,6347

* n/a = för närvarande kan vi ej erbjuda handel i dessa valutor